Puantaj Ekranları için yetkiyi iliniz İlsis Yetkilisinden alınız.

Okul Puantaj Ekranı için taşıma merkezi okullara kullanıcı oluşturunuz. Bu kullanıcıya sadece okul puantaj ekranı yetkisi veriniz.

Özel eğitim öğrencilerinin taşınmasında görevlendirilecek rehber personelin aylık brüt giderlerini aracın günlük çalışma giderini hesaba katmadan giriniz. Bu personele ödenecek ücret Kamu İhale Kurumu işçilik hesaplama modülünü kullanarak hesaplayınız. (http://www.ihale.gov.tr/IscilikHesaplamaWizard.aspx )Aracın günlük çalışma giderini (Rehber Personel Gideri Hariç) ayrıca giriniz. Yapılan kontrollerde rehber personelin aylık gideri sisteme yanlış girildiği saptanmıştır. Verilerinizi kontrol ederek hatalı kayıtları düzeltiniz.

 

Puantaj ve Tahakkuk Ekranları hariç Planlama ve İhale Sonuç Ekranları İlköğretim için 25/10/2013, Ortaöğretim ve Özel Eğitim   için ise 08/11/2013 tarihinde veri girişine kapatılacaktır. Bu tarihlere  kadar veri girişlerini tamamlayınız.

İlk-Orta-Lise kurumları taşıma merkezi olarak sistemde seçilemiyorsa e-okul modülünde bina kullanım bilgisi altında yer alan aktif derslik sayısını ilgili okul sisteme girsin. Özel eğitim alt sınıfı olan ilkokul ve orta okullar  sistemde gözükmüyor ise yine e-okul modülünde şube ekleme bölümünden özel eğitim alt sınıf şubesi ekleyiniz.

23 Yaş ve Üzeri Özel Eğitim Kursiyerleri için Halk eğitim merkezlerini taşıma merkez seçiyor iseniz taşınan öğrenci verilerini girdiğiniz sayfada halk eğitimin hangi kursuna devam edeceklerini mutlaka seciniz.